top of page
Vyhledat

Jak vybrat svatební šaty


Je to pár dní či týdnů od žádosti o ruku a vy pomalu začínáte přemýšlet, jaké svatební šaty v den D obléknete. Jistě od první chvíle víte, jak se v šatech chcete cítit, ale máte už jasnou představu, jak by vaše svatební šaty měly vypadat? V následujících řádcích se dočtete, jaké otázky byste si měla položit, ještě než vyrazíte do salonu na zkoušku.


Co od šatů očekáváte? Co na vašich vysněných šatech nesmí chybět? Krajky, rukávky nebo třeba saténová sukně? Často se stává, že nevěsta přijde s jasnou představou, během zkoušky však zjistí, že v šatech, o které v první chvíli ani nezavadila pohledem se cítí zdaleka nejlépe. Právě proto by rozhodujícím faktorem měl být právě onen pocit.


Kde se bude konat obřad?

Jednou z prvních otázek, na které byste si měla odpovědět je, jaké šaty s budou hodit na místo, kde se bude konat obřad? Budete se vdávat na statku, na louce či v lese? Pak honosné třpytivé šaty s dlouhou vlečkou asi nebudou to pravé pro vás. Naopak šaty lehké, vzdušné například s tylovou sukní se na obřad v přírodě budou perfektně hodit.


Jaký zvolit střih?

Střih je naprosto zásadní atribut, který rozhodne, zda během svatby dostanete mnoho komplimentů či nikoli. Znáte svůj typ postavy? Právě podle něj byste totiž měla střih šatů vybírat. Správě zvolený střih Vám krásně padne, vaše postava bude působit souměrně a podtrhne vaše přednosti a potlačí nedostatky. Jaký střih se hodí na jakou postavu si povíme někdy příště.


Je pro mě důležitá barva?

Ivory? Bílá? Netradiční starorůžová či champagne? Pro některé nevěsty zásadní rozhodnutí pro jiné takřka nepodstatné. Čistě bílé šaty volí většinou nevěsty, které své ano řeknou v kostele. Ivory nebo také česky slonová kost je barva, která v posledních letech ovládá svatební trh. A není se čemu divit, ivory je stále tou tradiční svatební barvou, ale její odstín zároveň skvěle lichotí světlé středoevropské pleti. A pokud bílá ani ivory není ve vašich očích dostatečně jedinečná, pak můžete sáhnout například po starorůžové nebo šatech s broskvovým nádechem.


Doplňky

Ideální postup je prvně vybrat šaty a k nim ladit doplňky. Pokud jste podědila brož po babičce či závoj po mamince a na vaší svatbě nesmí chybět, pak si daný doplňek nezapomeňte vzít na zkoušku s sebou. Šaty vybírejte tak, aby doplňek s šaty ladil jak barevně, tak stylem. Také byste si na zkoušku měla vzít boty, odpovídající výšce podpadku botám, které plánujete obout na svatbě.

Comments


bottom of page